Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obr

Popis: Obr je velikánský tvor obývající hory a lesy. Někteří se dorůstají výšky až několika desítek metrů. Mají obrovskou sílu což napovídá jejich jméno. Mají všeho nadmíru výšky, síly… atd.

 

Povaha: Chování má podobně jako Troll. Je více méně tupý a neohrabaný. Ale je více chytrý jako Troll. Vypadá hrozivě ale je hodný a milý. Jenom jak je veliký působí hrozivě a nebezpečně.

 

Společenský život: Obři žijí se svými družkami ve slujích či jeskyních v horách nebo opravdu temných a strašidelných lesech. Většinou mají až kolem 3 dětí. Obři se čas od času sejdou na jejich sněmu co se kdy událo a co je nového v jejich území.

 

Zázemí: Jeskyně jsou velice velké a tmavé. Obvykle jsou kulatého nebo hranatého tvaru. Uprostřed jeskyně je obří ohniště, když je zima aby se Obři ohřáli u ohně. Jako postele používají nějaké ztrouchnivělé dřevo co najdou v lese.

 

Boj: Obři skoro nebojují. Jen když je někdo požádá o pomoc a to se stává asi tak jednou za 30 let.

 

Zbroj: Když už se podaří aby šli do boje, mají na sobě veliký pancíř z velice pevné ocele která odráží jakoukoli ránu od protivníka. Jako zbraň mají palici nebo veliké kladivo.